Fakti un Informācija Par Kārpām un Kārpu Noņemšanu | Endwarts.lv

Biežāk uzdotie jautājumi

 • Vai kārpas ir lipīgas?

  Kārpas uz rokām un pēdām — nelieli ādas izaugumi, kuru virsma taustot parasti, ir raupja — ir, ļoti izplatītas, īpaši bērniem. Vai kārpas ir lipīgas? Atbilde ir jā. Ar vīrusu, kas veicina kārpu veidošanos, var inficēties tieša un netieša kontakta ceļā. Parasti ir grūti atklāt infekcijas avotu, jo vīrusi, kas izraisa kārpas, ir visapkārt, un pirmie kārpu simptomi parādās pēc diviem līdz sešiem mēnešiem. 

  Divi galvenie inficēšanās veidi ir šādi:

  • tiešs kontakts. Vīruss, kas veicina kārpu veidošanos var tikt nodots saskarē vienai ādai ar citu ādu, piemēram, rokasspiediena brīdī. Kārpas bieži izplatās arī no vienas ķermeņa vietas uz citām. Šāda izplatīšanās var notikt, pēc kārpas knaibīšanas pieskaroties bojātas ādas zonai; 
  • netiešs kontakts. Visi priekšmeti, kas bijuši saskarē ar kārpu, var kļūt par infekcijas avotu. Kārpu izplatīšanos var veicināt personīgo piederumu koplietošana, piemēram, dvieļu un kurpju koplietošana, kā arī staigāšana basām kājām pa grīdām publiskās ģērbtuvēs un baseinu kompleksos. 

   

  Kāpēc kārpas ir lipīgas?

  Kārpas izraisa cilvēka papilomas vīruss (HPV), kas veicina ādas virsējā slāņa šūnu ātru augšanu. Ir vairāk nekā 100 HPV tipu, un dažādi vīrusa paveidi izraisa dažādus kārpu veidus. HPV nēsātājs viegli var nodot vīrusu citiem, bet ne visiem, kas nonāk saskarē ar vīrusu, veidojas kārpas. Bērni, kuru imūnā sistēma nav pilnībā attīstījusies, un pieaugušie ar novājinātu imūno sistēmu ir uzņēmīgāki pret kārpu veidošanos nekā veseli pieaugušie. Ir svarīgi likvidēt kārpas uzreiz pēc to parādīšanās, lai nepieļautu to nodošanu citiem.

 • Dzimumzīme vai kārpa?

  Lielākajai daļai pieaugušo ir viena vai vairākas dzimumzīmes un aptuveni vienam pieaugušajiem no desmit ir kārpas. Lai gan pirmajā mirklī abi veidojumi var izskatīties vienādi un reizēm var līdzināties pēc formas un krāsas, dzimumzīmēm un kārpām ir dažas būtiskas atšķirības. Ir svarīgi zināt, vai veidojums ir dzimumzīme vai kārpa, jo kārpām paredzētos līdzekļus nedrīkst lietot dzimumzīmju ārstēšanai.  

  Kā atšķirt dzimumzīmi no kārpas?

  Dažas tipiskas pazīmes var palīdzēt atšķirt, vai ādas veidojums ir dzimumzīme vai kārpa.

  Dzimumzīmes:

  • veido ādas pigmenta šūnas;
  • nevar tikt nodotas citiem;
  • var kļūt ļaundabīgas (melanoma);
  • ir plakanas vai paceltas virs ādas virsmas;
  • reizēm no dzimumzīmēm aug matiņi;
  • parasti ir vienkrāsainas un mēnešu laikā nemainās;
  • kļūst tumšākas uz hormonālo izmaiņu fona, piemēram, pusaudžiem un grūtniecēm;
  • var dabiski veidoties aptuveni līdz 20 gadu vecumam.

  Kārpas:

  • izraisa cilvēka papilomas vīruss (HPV);
  • ir lipīgas;
  • parasti ir nekaitīgas;
  • parasti aug uz āru (izņemot pēdu kārpas, kas ķermeņa svara ietekmē var augt uz iekšu);
  • bieži centrālajā daļā ir mazi melni punktiņi — sīkie asinsvadi, kas piegādā kārpai barības vielas;
  • var veidoties jebkurā ķermeņa vietā, bet visbiežāk tādās vietās kā pēdas, plaukstas un pirksti;
  • parasti izzūd pašas pēc dažiem gadiem, bet bieži ir vajadzīgs ilgāks laiks.

  Dzimumzīmju un kārpu noņemšana

  Dzimumzīmes jānoņem tikai tad, ja pastāv melanomas attīstības risks, ja to izskats liek justies neērti vai tās ir traucējošas, piemēram, apgrūtina skūšanos. Konsultējieties ar ārstu par dzimumzīmju noņemšanu.

  Kārpas jānoņem, lai nepieļautu to nodošanu citiem. Visvienkāršāk kārpas likvidēt ar efektīviem kārpu likvidēšanas līdzekļiem, piemēram, EndWarts PEN. Skudrskābi drīkst lietot ikviens, un ir pierādīts, ka tā likvidē deviņas kārpas1 no desmit. EndWarts PEN satur skudrskābi.   

  1 Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

 • Kas ir cilvēka papilomas vīruss (HPV)?

  Kārpas uz rokām un pēdām, kas skar vienu pieaugušo no desmit un vienu bērnu no trim, izraisa cilvēka papilomas vīruss (HPV). Bet kas ir cilvēka papilomas vīruss (HPV)? HPV ir ļoti plaši izplatīts vīruss, kas inficē cilvēka ādas virsējo slāni vai gļotādas. Atklāts vairāk nekā 100 dažādu vīrusa tipu, un aptuveni 60 paveidi izraisa roku, pēdu un arī sejas kārpas. Šie HPV paveidi parasti ir nekaitīgi. Pārējie tiek nodoti dzimumsakaru ceļā un var izraisīt dzimumorgānu kārpas. Ne visi seksuāli transmisīvie HPV paveidi ir bīstami, bet reizēm infekcija var izraisīt dzemdes kakla vēzi. Vīrusa izpausmes var būt daudzveidīgas, tāpēc ir svarīgi būt informētiem par HPV.

  Fakti par HPV

  HPV parasti iekļūst organismā caur sīkiem ādas bojājumiem. HPV paveidi, kas izraisa kārpas, var tikt nodoti tiešā saskarē ar inficētas personas ādu un netiešā saskarē ar priekšmetiem. Dzimumorgānu kārpas tiek nodotas dzimumsakaru ceļā. Daži HPV tipi izplatās vieglāk, un bērni un pieaugušie ar novājinātu imūno sistēmu ir uzņēmīgāki pret infekciju nekā veseli pieaugušie. 

  HPV ir ļoti grūti atklāt, jo tam ir ilgs inkubācijas periods. Pēc inficēšanās pirmie kārpu simptomi var parādīties pēc diviem līdz sešiem mēnešiem. Pilnībā izvairīties no kārpām nav iespējams, bet var mazināt HPV infekcijas risku, bieži mazgājot rokas, nestaigājot basām kājām publiskās vietās, kopjot ādu un rūpējoties par veselību, lai uzturētu stipru imūno sistēmu.

  HPV un kārpu noņemšana

  Ir svarīgi likvidēt kārpas uzreiz pēc to parādīšanās, lai nepieļautu HPV vīrusa izplatīšanos. Kārpas, iespējams, veiksmīgi likvidēt mājas apstākļos ar aptiekā nopērkamiem līdzekļiem, piemēram, EndWarts PEN

 • Kāpēc veidojas kārpas?

  Kārpas izraisa vīrusi, un tās var izraisīt infekcijas. Ir vairāki kārpu vīrusu paveidi. Kārpas aug siltā, mitrā vidē. Vīruss viegli izplatās tādās vietās kā baseini un sporta zāles un tieša kontakta ceļā. Dažiem cilvēkiem izveidojas tikai viena kārpa, bet citiem vairākas. Nereti vienam cilvēkam ir līdz 10–20 kārpām. Nesen izveidojušos kārpu noņemšana vienmēr ir vieglāka nekā vairākus gadus vecu kārpu noņemšana.

 • Vai EndWarts PEN ir piemērots visu kārpu veidu likvidēšanai?

  EndWarts PEN ir piemērots plaukstu, pēdu, elkoņu un ceļgalu kārpu likvidēšanai. EndWarts PEN nedrīkst lietot dzimumorgānu vai sejas kārpām. 

 • Kāds ir EndWarts PEN darbības princips?

  Ar, EndWarts PEN, kārpas izžūst un izzūd, neatstājot rētas. EndWarts PEN ir bezkrāsains šķīdums, kas regulāri vienu reizi nedēļā jāuzklāj uz kārpas ar zīmuļveida aplikatoru. Procesu var veicināt, EndWarts PEN lietošanas starplaikos nolobot sauso ādu. EndWarts PEN neatstāj rētas uz ādas un nav lipīgs. To nedrīkst lietot kopā ar citiem kārpu likvidēšanas līdzekļiem.

 • Cik bieži EndWarts PEN jālieto?

  Vislabākos rezultātus var panākt, lietojot regulāri vienu reizi nedēļā. Likvidējot kārpas, kas izveidojušās uz plānas ādas, reizēm būt pietiekami ar retākām lietošanas reizēm. Piemēram, lietot reizi divās vai trīs nedēļās. Vecas vai lielas kārpas pieaugušajiem pēc 4–5 lietošanas reizēm var tikt ārstētas katru piekto dienu, ja āda nav iekaisusi. Nepārsniedziet ieteikto devu! Tas nenodrošinās ātrāku rezultātu, turklāt āda var iekaist un kļūt jutīga.

 • Vai pēc EndWarts PEN lietošanas jāuzliek plāksteris?

  Nē, plāksteris nav vajadzīgs, jo tas var radīt sāpes vai bojāt ādu.

 • Vai lietojot EndWarts PEN kārpas izzudīs?

  Jā, lielākā daļa kārpu izzudīs. Pētījumi par skudrskābi liecina, ka pēc 12 lietošanas reizēm izzūd 92% kārpu, bet vidēji ir vajadzīgas piecas lietošanas reizes. Desmit gadu lietošanas pieredze šos datus apstiprina.

  Tomēr novājināta imūnā sistēma un citu zāļu vienlaicīga lietošana var nelabvēlīgi ietekmēt ārstēšanas rezultātus.

 • Cik ilgā laikā kārpas izzudīs?

  Lietošanas ilgums var atšķirties, bet lielākā daļa kārpu izzūd aptuveni pēc 5 līdz 15 lietošanas reizēm (lietojot 1 reizi nedēļā). Kārpas var izzust ātrāk, bet reizēm var būt vajadzīga ilgāka lietošana.

  EndWarts PEN lietošana jāturpina, līdz kārpa ir pilnībā izzudusi. Kārpā nedrīkst būt redzami melnie punktiņi (asinsvadi). Kārpas izraisa vīrusi — daudzi dažādu vīrusu paveidi, un lietošanas ilgums var būt atkarīgs no kārpas veida, tās atrašanās vietas un vecuma. Bērniem kārpas parasti ir vieglāk likvidēt.

  Ar vienu iepakojumu pietiek aptuveni 30 lietošanas reizēm. 

 • Kas ir EndWarts PEN sastāvā?

  Skudrskābe, ūdens, glicerīns un citrona eļļa.

  Skudrskābe ir organiskā skābe, kas līdzinās sviestskābei un etiķskābei. Skābe ir identiska dabiskajai skābei un ir biosabrūkoša. Skudrskābe ir kodīga viela, tāpēc jāņem vērā, ka tā jālieto, ievērojot lielu piesardzību. Lietojot bērnam, līdzeklis vienmēr jāuzklāj vecākiem. Zīmuļveida aplikators jāglabā ar uzliktu drošības uzgali un smailo galu uz leju.  Pēc lietošanas rūpīgi jāuzliek vāciņš.

 • Vai EndWarts PEN ir piemērots maziem bērniem?

  Līdzeklis ir piemērots maziem bērniem. Tomēr pirms lietošanas bērniem konsultējieties ar savu ģimenes ārstu vai pediatru, lai pārliecinātos, ka tiks izmantots kārpas likvidēšanai, nevis kāda cita veida ādas defekta gadījumā. Skatiet sadaļu par lietošanu bērniem, jaunākiem par četriem gadiem. Svarīgi lietot tikai nelielu EndWarts PEN daudzumu un ne biežāk kā katru otro vai trešo nedēļu. Svarīgi nekad nepārsniegt ieteicamo devu – līdzeklis ir efektīvs neatkarīgi no lietotā daudzuma. Ja kārpa atrodas tādā ķermeņa vietā, ko bērns mēdz sūkāt, jūs uzreiz pēc lietošanas varat apstrādāto vietu noskalot ar ūdeni.

 • Vai EndWarts PEN lietošana ir sāpīga?

  Nē, lietojot EndWarts PEN sāpēs nerodas, tāpēc tas ir piemērots arī maziem bērniem. Kārpa reizēm var viegli sūrstēt. Ja tas sagādā neērtības, noskalojiet kārpu ar aukstu ūdeni. Nelietojiet EndWarts PEN līdz nākamajai paredzētajai lietošanas reizei. EndWarts PEN satur skudrskābi, un to nedrīkst lietot uz iekaisušas vai saplaisājušas/bojātas ādas, jo tas var izraisīt sūrstēšanu. Nepatīkamas sajūtas var radīt arī ieteicamās devas pārsniegšana. Šādā gadījumā pārtrauciet līdzekļa lietošanu uz vienu vai divām nedēļām, ļaujot ādai atpūsties. Skatiet lietošanas instrukciju. Ja kārpa ir sāpīga, noņemiet ādu, kas to pārklāj — tādējādi mazināsies spiediens.

 • Vai EndWarts PEN ir piemērots grūtniecēm, sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti un cukura diabēta pacientiem?

  Nav zināmi riski, kas būtu saistīti ar grūtniecību un zīdīšanu. Cukura diabēta pacienti EndWarts PEN drīkst lietot tikai uz kārpas, ko nav skārušas ar diabētu saistītās izmaiņas. Esiet uzmanīgi. Nepārsniedziet ieteicamo daudzumu. Ja rodas sarežģījumi, vienmēr sazinieties ar ārstu/medmāsu vai pēdu aprūpes speciālistu.

EndwartsEE

Kur var iegādāties EndWarts PEN?

Jautājiet un iegādājieties EndWarts PEN aptiekā!

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.