Kārpu Ķirurģiska Noņemšana un Alternatīvas | Endwarts.lv

Kārpu ķirurģiska noņemšana

Kārpu ķirurģisku noņemšanu vienmēr veic veselības aprūpes speciālists, piemēram, ārsts vai dermatologs, slimnīcā vai klīnikā. Nekādā gadījumā nemēģiniet nogriezt kārpu pats, jo šāda rīcība var radīt nevajadzīgas sāpes un veicināt infekcijas attīstību. Kārpu ķirurģiskas noņemšanas galveno metodi dēvē par kiretāžu, bet nereti šo procedūru kombinē ar citām kārpu noņemšanas metodēm, piemēram, kārpu noņemšanu ar lāzeru vai elektroķirurģijas metodi/kārpu piededzināšanu. Piemērotāko noņemšanas metodi ārsts noteiks ņemot vērā kārpas atrašanās vietu, izmēru un veidu. Kiretāža kā ķirurģiska kārpu ārstēšanas metode ir pieejama salīdzinoši sen, un tā joprojām tiek plaši lietota. Procedūra ir salīdzinoši ātra, un tai raksturīgi labi sākotnējie rezultāti, tomēr nereti iespējama kārpas atjaunošanās. Šī metode var būt sāpīga un radīt rētas. Tā var būt arī diezgan dārga.

 • Dažādas ķirurģiskās metodes

  • Kiretāža ir kārpas un tās sakņu nokasīšana vai izgriešana no ādas ar asu nazi vai nelielu karotei līdzīgu instrumentu. Vienu līdz četras nedēļas pēc procedūras būs jāatgriežas klīnikā uz ārstētās zonas apskati. Apskates laikā tiks lemts, vai ārstēšana ir veiksmīga vai procedūra jāveic atkārtoti. Procedūra tiks atkārtota, līdz kārpa būs pilnībā izzudusi.
  • Elektroķirurģija ir kārpu  piededzināšanas metode, kurā tiek izmantota augstfrekvences elektriskā strāva. Elektriskajam lādiņam iedarbojoties uz kārpas audiem, tā tiek izsausināta un piededzināta. Elektroķirurģijas metodei parasti seko kiretāža.
  • Lāzerķirurģijas gadījumā kārpas audi tiek piededzināti un iznīcināti ar jaudīgu gaismas staru. Šo metodi galvenokārt izmanto, lai likvidētu pēdu kārpas (pēdas apakšējā virsmā). 

Kam ir piemērota kārpu ķirurģiska noņemšana?

Kārpu ķirurģiska noņemšana parasti tiek apsvērta tikai sarežģītākajos kārpu gadījumos. Kārpu ķirurģisku noņemšanu dermatologs vai ārsts var rekomendēt, ja:

 • kārpa ir vairākus gadus veca, un nekas neliecina, ka tā izzudīs pati;
 • ir izmēģināti citi kārpu likvidēšanas līdzekļi, bet tie nav palīdzējuši; 
 • kārpa rada izteiktas sāpes; 
 • kārpa atkal un atkal atjaunojas.

Kādas ir alternatīvas kārpu ķirurģiskai noņemšanai?

Ķirurģijas metode kārpu ārstēšanā parasti tiek apsvērta kā pēdējais risinājums. Lielāko daļu kārpu var likvidēt mājas apstākļos ar kārpu likvidēšanas līdzekļiem, kas pieejami aptiekā. Salicilskābe un kārpu piesaldēšana ir līdz šim biežāk izmantotās kārpu likvidēšanas metodes mājas apstākļos. Tagad aptiekā ir pieejams arī skudrskābi saturošs zīmuļveida aplikators, ko var lietot ikviens, tostarp bērni līdz 4 gadu vecumam, cukura diabēta pacienti un grūtnieces vai sievietes, kuras baro bērnu ar krūti. Ja ilgstoši mājas apstākļos neizdodas atbrīvoties no kārpas, neinvazīva alternatīva ķirurģijai ir krioterapija (kārpu piesaldēšana) klīnikā.

EndwartsEE

EndWarts PEN - pārliecinoša iedarbība

Ar EndWarts PEN kārpas izžūst un izzūd. Kārpu atkārtota veidošanās ir novērsta.

Vairāk informācijas par EndWarts PEN

Kārpu noņemšana

Kārpas ir svarīgi likvidēt uzreiz pēc to parādīšanās. Kādas ir kārpu noņemšanas iespējas?

Kārpu noņemšana

Kārpu likvidēšana ar skudrskābi

Pierādīts, ka skudrskābe likvidē līdz pat 9 no 10 kārpām. Kāds ir tās darbības princips un kam tā ir piemērota?

Skudrskābe

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.