Kārpu Noņemšana ar Lāzeru - Par Lāzerķirurģiju | Endwarts.lv

Kārpu noņemšana ar lāzeru

Ārsts vai dermatologs var ieteikt kārpu likvidēšanu ar lāzeru. Šo ārstēšanas metodi visbiežāk izmanto pēdu kārpu gadījumā. Lāzerķirurģijas gadījumā kārpas audi tiek piededzināti un iznīcināti ar jaudīgu gaismas staru. Šī ir samērā bieži izmantota un ātra procedūra, bet atšķirībā no lielākās daļas citu kārpu ārstēšanas metožu, to nedrīkst veikt mājas apstākļos. Lai gan ar lāzeru parasti tiek likvidētas tikai lielākās un sarežģītākās kārpas, jāņem vērā, ka šī metode negarantē rezultātus. Pēc kārpu noņemšanas ar lāzeru var būt ilgs dzīšanas periods, un parasti skartā zona vairākas dienas pēc procedūras ir sāpīga. Reizēm ir vajadzīgas vairākas procedūras. Kārpu noņemšana ar lāzeru var būt arī diezgan dārga.

  • Dažādas lāzerķirurģijas metodes

    Ir pieejamas vairākas metodes kārpu noņemšanai ar lāzeru.  Ogļskābās gāzes lāzeri, kas tiek lietoti jau daudzus gadus, var būt diezgan efektīvi, bet ir saistīti ar ilgstošākām sāpēm, lēnāku dzīšanu un rētu veidošanos. Jaunāka metode ir impulsu krāsu lāzers (IKL), ar kuru tiek iznīcināts asinsvads, kas piegādā kārpai barības vielas, piededzināts vīruss un izraisīta imūnai atbildei līdzīga reakcija. Trešā metode ir fotodinamiskā terapija (FDT), kuras laikā kārpa iekrāsojas ar fotosensibilizējošo vielu un iedarbojas uz to ar gaismas enerģiju.

Kam ir piemērota kārpu noņemšana ar lāzeru?

Lielāko daļu kārpu uz rokām un pēdām var likvidēt mājas apstākļos ar aptiekā nopērkamiem kārpu likvidēšanas līdzekļiem. Tomēr ārsts vai dermatologs var ieteikt kārpu noņemšanu ar lāzeru, ja:  

  • kārpa ir vairākus gadus veca;
  • ir izmēģināti vairāki citi kārpu likvidēšanas līdzekļi, bet nav panākts vēlamais rezultāts;
  • kārpa rada izteiktas sāpes;
  • kārpas ir lielas un plašā apvidū.

Lāzerķirurģija ir sāpīga, tāpēc tā nav piemērota kārpu noņemšanai bērniem. 

 

Kādas ir alternatīvas kārpu noņemšanai ar lāzeru?

Kārpu noņemšana ar lāzeru tiek apsvērta tikai tad, ja citi kārpu noņemšanas līdzekļi nav palīdzējuši. Lielāko daļu kārpu var likvidēt mājas apstākļos ar skudrskābi saturošu zīmuļveida aplikatoru. Ir pierādīts, ka skudrskābe likvidē kārpas 9 indivīdiem1 no 10, un to var lietot ikviens. Ja ilgstoši mājas apstākļos neizdodas likvidēt kārpas, var apsvērt tādas ārstēšanas iespējas kā kārpu piededzināšana, kārpu piesaldēšana (krioterapija) un ķirurģija (kiretāža).

1Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

EndwartsEE

EndWarts PEN - pārliecinoša iedarbība

Ar EndWarts PEN kārpas izžūst un izzūd. Kārpu atkārtota veidošanās ir novērsta.

Vairāk informācijas par EndWarts PEN

Kārpu noņemšana

Kārpas ir svarīgi likvidēt uzreiz pēc to parādīšanās. Kādas ir kārpu noņemšanas iespējas?

Kārpu noņemšana

Kārpu likvidēšana ar skudrskābi

Pierādīts, ka skudrskābe likvidē līdz pat 9 no 10 kārpām. Kāds ir tās darbības princips un kam tā ir piemērota?

Skudrskābe

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.