Kārpu Piesaldēšana — Krioterapija Cīņai Pret Kārpām | Endwarts.lv

Kārpu noņemšana ar krioterapijas metodi

Krioterapija jeb kārpu piesaldēšana ir viena no visbiežāk lietotajām un populārākajām kārpu noņemšanas metodēm. Kārpas var piesaldēt mājās vai klīnikā. Ārstēšana klīnikā ir iedarbīgāka, jo kārpu piesaldēšanai uz rokām un pēdām tiek izmantota zemāka temperatūra. Klīnikā vai slimnīcā ārsts vai dermatologs ar šķidro slāpekli piesaldē kārpu aptuveni – 190 °C temperatūrā, tādējādi iznīcinot kārpas šūnas. Lai piesaldēšanas rezultāts būtu veiksmīgs, parasti pēc dažām nedēļām procedūra ir jāatkārto. Mājas apstākļos lietojamie krioterapijas līdzekļi nesatur šķidro slāpekli un piesaldē kārpu tikai aptuveni – 50 °C temperatūrā. Krioterapijas rezultāts ir redzams uzreiz, pēc tās neveidojas rētas, bet procedūra var būt sāpīga un iespējama čūlu veidošanās. Tāpēc šī metode netiek ieteikta bērniem, kas jaunāki par četriem gadiem.

Kur piesaldēt kārpas - mājās vai klīnikā?

Parasti pirms klīnikas metožu izmantošanas iesaka izmēģināt aptiekā nopērkamos kārpu likvidēšanas līdzekļus. Ja ilgstoši mājas apstākļos neizdodas likvidēt kārpas, var apsvērt kārpu piesaldēšanu klīnikā vai slimnīcā. Krioterapiju ar šķidro slāpekli dermatologi un ārsti ar dažādiem panākumiem izmanto jau daudzus gadus.

krioterapijas metodi klīnikā ārsts var ieteikt, ja: 

  • kārpa ir vairākus gadus veca;
  • ir izmēģināti vairāki citi kārpu likvidēšanas līdzekļi, bet nav panākts vēlamais rezultāts; 
  • kārpa rada izteiktas sāpes; 
  • uz ķermeņa ir daudz kārpu.

Kādas ir alternatīvas krioterapijai?

Salicilskābe tradicionāli ir bijusi visbiežāk izmantotais mājas ārstniecības līdzeklis kārpu noņemšanai. Jauns un efektīvs risinājums kārpu likvidēšanai ir skudrskābi saturošs zīmuļveida aplikators - EndWarts PEN. Ir pierādīts, ka skudrskābe likvidē 9 no  kārpām1. EndWarts PEN ir piemērots ikvienam, pat bērniem jaunākiem par 4 gadiem, cukura diabēta pacientiem un grūtniecēm vai sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti. Ja ilgstoši mājas apstākļos neizdodas atbrīvoties no kārpām, var apsvērt klīnikā lietojamās ārstēšanas metodes — kārpu piededzināšanu, kārpu noņemšanu ar lāzeru un ķirurģiju.

1Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

EndwartsEE

EndWarts PEN - pārliecinoša iedarbība

Ar EndWarts PEN kārpas izžūst un izzūd. Kārpu atkārtota veidošanās ir novērsta.

Vairāk informācijas par EndWarts PEN

Kārpu noņemšana

Kārpas ir svarīgi likvidēt uzreiz pēc to parādīšanās. Kādas ir kārpu noņemšanas iespējas?

Kārpu noņemšana

Kārpu likvidēšana ar skudrskābi

Pierādīts, ka skudrskābe likvidē līdz pat 9 no 10 kārpām. Kāds ir tās darbības princips un kam tā ir piemērota?

Skudrskābe

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.