Salicilskābe - Līdzeklis Cīņai Pret Kārpām | Endwarts.lv

Salicilskābe – viens no biežāk lietotajiem kārpu likvidēšanas līdzekļiem

Salicilskābe ir skābi saturošs kodīgs šķīdums, kas ir viens no biežāk lietotajiem kārpu likvidēšanas līdzekļiem. Tā pieejama bez receptes un dažādās zāļu formās – šķīduma, gela vai plākstera veidā. Salicilskābe mīkstina kārpu un nodrošina ar cilvēka papilomas vīrusu (HPV) inficēto virsējo šūnu nolobīšanos. Pat ja salicilskābi lieto katru dienu, ārstēšanas rezultāts tiek sasniegts salīdzinoši vēlu. Var paiet vairākas nedēļas, līdz ir pamanāmi pirmie rezultāti, bet kārpa pilnībā izzūd pēc diviem līdz trim mēnešiem. Salicilskābe uzskatāma par labi panesamu, bet ārstēšanas laikā reizēm var rasties viegls ādas kairinājums, piemēram, apsārtums, sausums un sūrstēšana.

Salicilskābe pret kārpām

Pirms salicilskābes lietošanas kārpu noņemšanai ieteicams noberzt baltās, atmirušās šūnas ar pumeku vai nagu vīlīti. Tādējādi šķīdums iekļūs dziļāk audos. Pirms atmirušās ādas noņemšanas kārpas uz rokām vai pēdām var mīkstināt, 5–10 minūtes mērcējot siltā ūdenī. Pēc kārpas izmērcēšanas un atmirušo šūnu noberšanas šķīdumu uzklāj ar pievienoto aplikatoru un kārpu pārklāj ar plāksteri. Šo procedūru atkārto katru dienu, vēlams tieši pirms gulētiešanas, līdz kārpa ir izzudusi. Veiksmīgas ārstēšanas gadījumā kārpa izzudīs trīs mēnešu laikā. Nelietojiet pumeku vai nagu vīlīti citām ķermeņa vietām vai zonā ap kārpu, jo uz pumeka un nagu vīlītes ir inficētās šūnas, kas var veicināt kārpu vīrusa nonākšanu veselās ādas šūnās. 

Kam salicilskābe ir piemērota?

HPV ir lipīgs vīruss, tāpēc kārpas jālikvidē uzreiz pēc to parādīšanās. Daudzi vispirms lieto salicilskābi saturošos kārpu noņemšanas līdzekļus. Tie nav dārgi un tiek uzskatīti par drošiem līdzekļiem, kuriem ir maz blakusparādību. Tomēr salicilskābes lietošana paaugstina ādas, nervu un cīpslu bojājuma risku, tāpēc to nedrīkst lietot cilvēki ar cukura diabētu, perifēro artēriju slimību vai citiem asinsriti ietekmējošiem veselības traucējumiem. Grūtniecēm un sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti, pirms lokāli lietojamās salicilskābes lietošanas kārpu noņemšanai jākonsultējas ar ārstu. 

Aptiekā ir nopērkams jauns skudrskābi saturošs zīmuļveida aplikators kārpu likvidēšanai, kuru drīkst lietot ikviens, tostarp bērni līdz 4  gadu vecumam, cukura diabēta pacienti un grūtnieces vai sievietes, kuras baro bērnu ar krūti. 

Kādas ir alternatīvas salicilskābi saturošiem kārpu likvidēšanas līdzekļiem?

Daži gaida, kamēr kārpas izzudīs pašas. Tomēr, lai tas notiktu, būs vajadzīgi divi vai vairāk gadu, un pa šo laiku kārpas var izplatīties uz citām ķermeņa vietām, starp ģimenes locekļiem un citiem cilvēkiem, ar kuriem nonākat saskarsmē.

Kārpu likvidēšana mājas apstākļos

Lielāko daļu kārpu izdodas likvidēt mājas apstākļos ar aptiekā nopērkamu skudrskābi saturošu aplikatoru. Pierādīts, ka 12 nedēļās skudrskābe2 likvidē 9 no 10 kārpām1, un vidējais ārstēšanas ilgums ir tikai 4–5 nedēļas. Skudrskābe uzsūcas līdz pat saknei un izsausina kārpu, tādējādi novēršot kārpas atkārtotu veidošanos. EndWarts PEN ir pārliecinošas iedarbības zīmuļveida aplikators kārpu likvidēšanai – tas ir piemērots ikvienam. Ārsta recepte nav vajadzīga arī tādiem kārpu likvidēšans līdzekļiem kā trihloretiķskābe (TCA), monohloretiķskābe (MHES) vai kārpu piesaldēšana mājas apstākļos. 

Kārpu likvidēšana klīnikā

Ja ilgstoši mājas apstākļos neizdodas likvidēt kārpas vai tās atjaunojas, apspriediet ar dermatologu vai ārstu kārpu ārstēšanas iespējas klīnikā. Divas biežāk lietotās ārstēšanas metodes klīnikas apstākļos ir kārpu piededzināšana vai kārpu piesaldēšana (krioterapija). Var tikt izmantota arī kārpu noņemšana ar lāzeru vai ķirurģija (kiretāža). Lai gan klīnikā lietojamo metožu rezultāts ir redzams uzreiz, šāda ārstēšana ir dārgāka. Turklāt klīnikā izmantotās metodes var būt sāpīgākas un reizēm atstāj uz ādas rētas.

1 Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

2 EndWarts PEN satur skudrskābi.

EndwartsEE

EndWarts PEN - pārliecinoša iedarbība

Ar EndWarts PEN kārpas izžūst un izzūd. Kārpu atkārtota veidošanās ir novērsta.

Vairāk informācijas par EndWarts PEN

Kārpu noņemšana

Kārpas ir svarīgi likvidēt uzreiz pēc to parādīšanās. Kādas ir kārpu noņemšanas iespējas?

Kārpu noņemšana

Kārpu likvidēšana ar skudrskābi

Pierādīts, ka skudrskābe likvidē līdz pat 9 no 10 kārpām. Kāds ir tās darbības princips un kam tā ir piemērota?

Skudrskābe

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.