Cīņa Pret Kārpām - Tautas Līdzekļi Kārpu Noņemšanai | Endwarts.lv

Tautas līdzekļi pret kārpām

Tautas līdzekļu lietošanai pret kārpām uz rokām un pēdām ir daudz atbalstītāju, un izņemot atsevišķus gadījumus, pamatoti pierādījumi liecina, ka daži no tiem ir efektīvi. Tomēr ir maz zinātnisko pētījumu, kas to apstiprinātu, un daudzas kārpas mēdz izzust pašas, tāpēc ir grūti noteikt, vai lietotais tautas līdzeklis ir bijis efektīvs. Daži populārākie tautas līdzekļi ir līmlentes vai ābolu etiķa lietošana.

Līmlente kārpu noņemšanai

Līmlente ir bieži izmantots tautas līdzeklis kārpu noņemšanai. Šī metode parasti paredz neliela līmlentes gabaliņa uzlīmēšanu plaukstu vai pēdu kārpai aptuveni uz sešām dienām, pēc tam līmlenti noņemot, kārpu izmērcē un noberž ar pumeku vai smilšpapīru, lai atbrīvotos no atmirušajiem audiem. Procedūru atkārto līdz kārpas izzušanai, kas var ilgt līdz pat diviem mēnešiem. Ir veikti daži zinātniski pētījumi par līmlentes lietošanu kārpu noņemšanai, taču to rezultāti ir pretrunīgi. 

Citi tautas līdzekļi

Bez līmlentes tiek lietoti arī vairāki citi tautas līdzekļi.

  • Ābolu etiķis. Ābolu etiķis ir viens no populārākajiem tautas līdzekļiem pret kārpām un tiek lietots vairākos veidos. Bieži lietota metode ir vates bumbiņas samērcēšana ābolu etiķī, uzlikšana uz kārpas un pārklāšana ar plāksteri. Procedūru atkārto divas reizes dienā, līdz kārpa izzūd.  
  • Banānu miza. Mazus banāna mizas gabaliņus uzliek uz kārpas ar mīkstumu uz leju un piestiprina ar leikoplastu Banāna mizu var atstāt uz kārpas visu nakti vai diennakti, bet reizi dienā, tā jāmaina. 
  • Ķiploks. Atbilstoši šai metodei kārpu norīvē ar svaigi grieztiem ķiploka gabaliņiem tā, lai kārpa pārklātos ar ķiploku sulu. Pēc tam ķiploka gabaliņus liek uz kārpas ar griezuma virsmu uz leju un piestiprina ar plāksteri. Atstāj uz nakti, no rīta noņem; procedūru atkārto katru vakaru trīs nedēļas.  
  • Ar eļļām bagāti augi un ārstniecības augi. Kā tautas līdzekli reizēm izmanto citronu eļļu un tējas koka eļļu. Augu izcelsmes līdzeklis ir pēdlapes ekstrakts, kura toksiskā iedarbība, iespējams, iznīcina kārpas audus. Pēdlapes ekstraktu nedrīkst lietot grūtnieces vai sievietes, kuras baro bērnu ar krūti.

Kārpu noņemšana mājas apstākļos vai tautas līdzekļi pret kārpām

Ja izmēģinātie tautas līdzekļi pret kārpām nav palīdzējuši, aptiekā pieejami vairāki kārpu likvidēšanas līdzekļi. Viens no līdzekļiem, par kuru ir pierādīts, ka tas efektīvi likvidē deviņas kārpas1 no desmit, ir skudrskābe — biosabrūkošs, organisks savienojums, kuru var lietot kārpu likvidēšanai uz plaukstām, pēdām, elkoņiem un ceļgaliem. EndWarts PEN ir skudrskābi saturošs zīmuļveida aplikators. Tas ir vienkāršs lietošanā: viegls pieskāriens - tikai 1 reizi nedēļā. Īpašais sastāvsUzsūcas līdz pat kārpas saknei un izsausina to, līdz kārpa izžūst un izzūd. Pareiza skudrskābes lietošana neveido rētas un neizraisa infekcijas. Ar EndWarts PEN, kārpas parasti izzūd pēc 5-15 lietošanas reizēm.

Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

2EndWarts PEN satur skudrskābi.

EndwartsEE

EndWarts PEN - pārliecinoša iedarbība

Ar EndWarts PEN kārpas izžūst un izzūd. Kārpu atkārtota veidošanās ir novērsta.

Vairāk informācijas par EndWarts PEN

Kārpu noņemšana

Kārpas ir svarīgi likvidēt uzreiz pēc to parādīšanās. Kādas ir kārpu noņemšanas iespējas?

Kārpu noņemšana

Kārpu likvidēšana ar skudrskābi

Pierādīts, ka skudrskābe likvidē līdz pat 9 no 10 kārpām. Kāds ir tās darbības princips un kam tā ir piemērota?

Skudrskābe

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.