Trihloretiķskābe - TCA Pret Kārpām | Endwarts.lv

Trihloretiķskābe kārpu likvidēšanai

Trihloretiķskābes jeb TCA kārpu likvidēšanas līdzeklis ir skābi saturošs, gelveida līdzeklis roku un pēdu kārpu noņemšanai. Tas pieejams bez receptes un lietojams mājas apstākļos. Līdzīgi kā salicilskābe TCA ir kodīga viela, kas noloba kārpas virsējo audu slāni. Taču TCA ir stiprāka skābe nekā salicilskābe, tāpēc šī šķīduma lietošanā jāievēro lielāka piesardzība.

Kā TCA jālieto?

TCA jāuzklāj visai kārpas virsmai divas reizes dienā četras dienas pēc kārtas. Pēc četru dienu pārtraukuma procedūra jāatkārto, līdz kārpa izzudusi, bet ne vairāk kā četras reizes. Uzklāšanas process ir ilgs, jo vajadzīgas 10–15 minūtēs, lai šķīdums nožūtu.

Kam trihloretiķskābe ir piemērota?

Trihloretiķskābes kārpu noņemšanas šķīdumu var izmantot kārpu likvidēšanai mājas apstākļos uz plaukstām vai pēdām. Tomēr atšķirībā no skudrskābes trihloretiķskābi nedrīkst lietot bērniem, jaunākiem par četriem gadiem. Cukura diabēta pacientiem, grūtniecēm vai sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti, pirms TCA lietošanas jākonsultējas ar ārstu. TCA lietošanas efektivitāte lielā mērā ir atkarīga no TCA šķīduma koncentrācijas. Atšķirībā no skudrskābes, kurai ir dehidratējoša jeb izsausinoša iedarbība, kārpas pilnīga likvidēšana ar TCA var būt apgrūtināta. Lai kārpa neatjaunotos, jāiznīcina kārpas sakne pilnībā.

Kādas ir alternatīvas TCA saturošiem kārpu likvidēšanas līdzekļiem?

Kārpu likvidēšana mājas apstākļos

Lielāko daļu kārpu iespējams likvidēt mājas apstākļos ar aptiekā nopērkamiem līdzekļiem, piemēram, skudrskābi saturošu zīmuļveida aplikatoru. Ir pierādīts, ka skudrskābe likvidē 9 no 10 kārpām1 tikai 12 nedēļās. EndWarts PEN īpašais sastāvs2  uzsūcas līdz pat kārpas saknei un izsausina to, līdz kārpa izžūst un izzūd. Tādējādi novēršot kārpas atkārtotu veidošanos. EndWarts PEN  ir pārliecinošas iedarbības zīmuļveida aplikators kārpu likvidēšanai, kuru var lietot ikviens. Citi kārpu likvidešanas līdzekļi var saturēt salicilskābi. Reizēm mājas apstākļos tiek veikta arī krioterapija jeb kārpu piesaldēšana. Ja ilgstoši mājas apstākļos neizdodas likvidēt kārpas, konsultējieties ar dermatologu vai ārstu par kārpu ārstēšanas iespējām klīnikā. 

Kārpu likvidēšana klīnikā

Kārpu ārstēšana klīnikā parasti tiek veikta tikai sarežģītākajos gadījumos. Biežāk izmantotās metodes klīnikā ir kārpu piededzināšana vai kārpu piesaldēšana (krioterapija).  

1Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

2EndWarts PEN satur skudrskābi.

EndwartsEE

EndWarts PEN - pārliecinoša iedarbība

Ar EndWarts PEN kārpas izžūst un izzūd. Kārpu atkārtota veidošanās ir novērsta.

Vairāk informācijas par EndWarts PEN

Kārpu noņemšana

Kārpas ir svarīgi likvidēt uzreiz pēc to parādīšanās. Kādas ir kārpu noņemšanas iespējas?

Kārpu noņemšana

Kārpu likvidēšana ar skudrskābi

Pierādīts, ka skudrskābe likvidē līdz pat 9 no 10 kārpām. Kāds ir tās darbības princips un kam tā ir piemērota?

Skudrskābe

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.