Kāpēc Rodas Kārpas – Kā Tikt Vaļā no Kārpām | EndWarts.lv

Kāpēc rodas kārpas?

Kārpas ir plaši izplatītas, un lielākajai daļai cilvēku dzīves laikā izveidojas vismaz viena kārpa, parasti uz rokām vai kājām. Bet kāpēc rodas kārpas? Kārpas ir nelieli izaugumi uz ādas, kuru veidošanos izraisa cilvēka papilomas vīruss (HPV). HPV veicina cietās olbaltumvielas (keratīna) izstrādi ādas virsējā slānī, veidojot nelielus nelīdzenus izaugumus, kuru virsma taustot ir raupja. Ir vairāk nekā 100 HPV paveidu, un dažādi vīrusa celmi izraisa dažādus kārpu veidus. Vīrusi, kas ir kārpu izraisītāji, parasti ir pilnīgi nekaitīgi. Visbiežāk sastopamie kārpu veidi ir parastās kārpas, plantārās kārpas un plakanās kārpas. 

Ne visi, kas nonāk saskarē ar kārpu vīrusiem, inficējas ar tiem. Pagaidām nav pilnībā izpētīti kārpu iemesli, bet, iespējams, nozīme ir ģenētiskajiem faktoriem un imūnajai sistēmai. Ja kārpas ir kādam no ģimenes locekļiem, uzņēmība pret vīrusu var būt lielāka. Augstāks inficēšanās risks ir arī cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu. 

Kāpēc kārpas izplatās?

Joga bez kārpām

HPV vīruss iekļūst organismā caur sausu, sasprēgājušu ādu, brūci vai nobrāzumu. Ja infekcija nonākusi organismā, kārpas var izplatīties no vienas ķermeņa vietas uz citu, un nagu graušana var veicināt vīrusa nonākšanu pirkstu galos un ādā ap nagiem. Ar vīrusu var inficēties arī citi cilvēki, nonākot tiešā saskarē ar bojātu ādu, piemēram, rokasspiediena brīdī. Tieša saskare starp vienu ādu un citu ādu ir visbiežākais inficēšanās veids, bet vīruss var izplatīties arī netiešā ceļā — ar priekšmetiem, uz kuriem ir inficētas ādas šūnas, kas nolobījušās no kārpas. Inficēšanos ar vīrusu var veicināt dvieļu koplietošana ar cilvēkiem, kuriem ir kārpas, vai staigāšana ar basām kājām tādās vietās kā ģērbtuves vai publiskās dušas. Kārpas var izplatīties arī mājās ģimenes locekļu starpā. Kārpu noņemšana ļauj izvairīties no citu cilvēku inficēšanas.

Kārpu likvidēšana

Izvairīties no kārpām nav viegli, jo vīruss, kas tās izraisa, ir visapkārt. Parasti kārpas ir nekaitīgas, tomēr, ja kārpas parādījušās, tās vajadzētu likvidēt, lai nepieļautu vīrusa izplatīšanos uz citām ķermeņa vietām vai lai izvairītos no citu cilvēku inficēšanas. Lielāko daļu kārpu var likvidēt mājas apstākļos. Aptiekā var iegādāties dažādus kārpu likvidēšanas līdzekļus. Līdz šim biežāk izmantotie kārpu likvidēšanas līdzekļi mājas apstākļos bija salicilskābe un kārpu piesaldēšana, bet tagad ir pieejams jauns skudrskābi saturošs zīmuļveida aplikators, kas efektīvi iznīcina kārpas, izsausinot tās. Ja ilgstoši mājas apstākļos neizdodas likvidēt kārpas, var būt nepieciešama kārpu ārstēšana klīnikā, taču šādi gadījumi ir ļoti reti. 

EndwartsEE

EndWarts PEN - pārliecinoša iedarbība

Ar EndWarts PEN kārpas izžūst un izzūd. Kārpu atkārtota veidošanās ir novērsta.

Vairāk informācijas par EndWarts PEN

Kārpu likvidēšana

Kārpas ir svarīgi ārstēt uzreiz pēc to parādīšanās. Kādas ir kārpu likvidēšanas iespējas?

Kārpu likvidēšana

Kārpu simptomi

Kārpu simptomi var būt ļoti dažādi. Kādas ir biežākās pazīmes?

Kārpu simptomi

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.