Kārpas Bērnam - Kārpu Noņemšana Bērniem | EndWarts.lv

Kārpas bērnam

Apgleznotas plaukstas un pēdas

Kārpas bērniem ir ļoti izplatītas. Aprēķināts, ka kārpas uz rokām vai pēdām ir vienam bērnam no trim, vecumā no 4 līdz 12 gadiem, un visbiežāk tās novēro bērniem, kas apmeklē bērnudārzu vai skolu. Kārpas izraisa tā dēvētais cilvēka papilomas vīruss (HPV), kas inficē ādas virsējo slāni. Ir vairāk nekā 100 HPV veidu, un šie vīrusi ir ļoti lipīgi. Lai gan vīrusa paveidi, kas izraisa kārpas, ir nekaitīgi, kārpas var izskatīties neglīti un reizēm radīt neērtības. Kārpas var likt justies neērti sociālās situācijās, it sevišķi bērniem vai jauniešiem. Ja jūsu bērnam ir kārpas, jūs varat palīdzēt, uzzinot vairāk par kārpu simptomiem un cēloņiem, kā arī pieejamām kārpu noņemšanas metodēm.

Kāpēc bērnam rodas kārpas?

Ar vīrusu, kas veicina kārpu izplatīšanos, var inficēties tiešā saskarē vai ar inficētām ādas šūnām, kas atrodas uz priekšmetiem, piemēram, dvieļiem, dušas telpu grīdām vai rotaļlietām. Vīruss iekļūst jūsu bērna organismā caur ādas bojājumiem un pēc vairākiem mēnešiem aktivizējas, izraisot kārpu veidošanos. Tomēr ne visiem, kas nonāk saskarē ar šo vīrusu, veidojas kārpas. Bērni ir uzņēmīgāki pret HPV infekciju, jo bērnu imūnā sistēma vēl nav pilnībā attīstījusies, turklāt bērniem biežāk nekā pieaugušajiem veidojas ādas brūces un nobrāzumi. 

Kārpas bērniem

Kādas ir kārpu pazīmes bērnam?

Sākumā HPV vīruss ir neaktīvs, un infekcija kļūst pamanāma tikai tad, kad sāk veidoties kārpas. Vīrusa inkubācijas periods ir vidēji divi līdz seši mēneši. Vīrusam aktivizējoties, veidojas cietas ādas slānis un virs ādas virsmas parādās pacelti izaugumi, kas atgādina ziedkāpostu un kuru virsma parasti ir nelīdzena. Kārpas ārējā mala bieži ir cieta, bet vidusdaļa mīkstāka un tajā reizēm var saskatīt sīkus melnus punktiņus. Melnie punktiņi ir sīkie asinsvadi, kas apgādā kārpu ar barības vielām. Kārpas parasti ir apaļas vai ovālas, un to diametrs ir vidēji 1-10 mm. Kārpu krāsa uz rokām un pēdām var variēt no baltas līdz brūnpelēkai. Ja pamanāt bērniem kārpu pazīmes, nekavējoties jāsāk ārstēšana, jo var paiet divi vai vairāk gadi, līdz kārpas izzudīs pašas, bet pa šo laiku var tikt inficēti citi.  

Kā vislabāk likvidēt kārpas bērnam?

Bērniem ir piemērotas vairākas no pieejamām kārpu likvidēšanas metodēm, bet dažas no šīm metodēm ir efektīvākas par citām. Lielāko daļu kārpu bērniem var likvidēt mājas apstākļos ar aptiekā nopērkamiem kārpu likvidēšanas līdzekļiem. Visbiežāk izmantotās metodes līdz šim ir bijušas salicilskābe un piesaldēšana. Tagad ir pieejams arī jauns un efektīvs līdzeklis – skudrskābe, vienkārša lietošanā un piemērota arī bērniem. EndWarts PEN, skudrskābi saturošs zīmuļveida aplikators, piemērots ikvienam, pat bērniem jaunākiem par 4 gadiem. Ja ilgstoši mājas apstākļos neizdodas likvidēt kārpu vai kārpas atjaunojas, konsultējieties ar dermatologu vai jūsu bērna pediatru par kārpu ārstēšanu klīnikā.

Kā pasargāt bērnu no kārpām? 

Ne vienmēr ir iespējams izvairīties no kārpām, tomēr ir vairāki piesardzības pasākumi, kuru ievērošana var mazināt inficēšanās risku.  Pārliecinieties, ka jūsu bērns:

  • regulāri mazgā rokas un pēc tam tās kārtīgi nosusina;
  • negrauž nagus;
  • nepieskaras savām vai citu cilvēku kārpām;
  • valkā apavus publiskos baseinos un dušās;
  • nelieto dvieļus, ko lieto citi;
  • valkā zeķītes vingrošanā, cīņas sporta nodarbībās un citu telpu sporta veidu treniņos, kuros jāpiedalās basām kājām;
  • lieto mitrinošus losjonus, lai āda nekļūtu sausa, it sevišķi uz plaukstām, pēdām, elkoņiem un ceļgaliem.
EndwartsEE

EndWarts PEN - pārliecinoša iedarbība

Ar EndWarts PEN kārpas izžūst un izzūd. Kārpu atkārtota veidošanās ir novērsta.

Vairāk informācijas par EndWarts PEN

Kārpu likvidēšana

Kārpas ir svarīgi ārstēt uzreiz pēc to parādīšanās. Kādas ir kārpu likvidēšanas iespējas?

Kārpu likvidēšana

Kārpu profilakse

Kā kārpas var iegūt un kā no kārpām vislabāk var izvairīties?

Kārpu profilakse

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.