Kārpas uz Pēdām - Kā Izvairīties no Pēdu Kārpām | EndWarts.lv

Kas ir kārpas uz pēdām?

Kārpa uz pēdām

Kārpas uz pēdām jeb plantārās kārpas ir kārpas, kas veidojas uz pēdu apakšējās virsmas. Pēdu kārpas tāpat kā parastās kārpas, kas veidojas uz rokām  un pirkstiem, izraisa cilvēka papilomas vīruss (HPV), un tās ir ļoti lipīgas. Vīruss iekļūst organismā caur nelieliem ādas bojājumiem un izraisa cietās olbaltumvielas izstrādi ādas virsējā slānī. Citās ķermeņa vietās atrodamās kārpas parasti aug uz āru, bet pēdu kārpas aug uz iekšu, jo, staigājot tās, tiek iemītas pēdas apakšējā virsmā.  

Pēdu kārpu simptomi

Pēdu kārpas parasti veido plakans biezas ādas slānis, un tām var būt mīkstāku audu serde, kas bieži ir baltā krāsā ar sīkiem melniem punktiņiem. Melnie punktiņi ir asinsvadi, kas piegādā pēdu kārpām barības vielas un parasti norāda, ka kārpa drīz izzudīs. Pēdu kārpas var veidoties pa vienai vai lielākās grupiņās, kuras dēvē par mozaīkveida kārpām. Atšķirībā no kārpām kas veidojas uz plaukstām un parasti ir nesāpīgas, pēdu kārpas var kļūt sāpīgas, jo tās pastāvīgi ir pakļautas ķermeņa svara iedarbībai. 

Kā pēdu kārpas izplatās?

Inficēties ar vīrusu, kas veicina pēdu kārpu izplatīšanos, var tieša kontakta ceļā, nonākot saskarē ar kārpu uz inficētas personas ķermeņa, vai netieša kontakta ceļā — ar priekšmetiem, piemēram, dvieļiem vai kurpēm, kurās ir kārpu šūnas.    

Kā izvairīties no pēdu kārpām?

HPV vīruss ir visapkārt, un izvairīties no pēdu kārpu izplatīšanās nav viegli. Tomēr ir vairāki piesardzības pasākumi, kuru ievērošana var mazināt infekcijas iegūšanas un izplatīšanās risku:  

  • neaiztieciet kārpas, jo tās viegli var izplatīties uz citām ķermeņa vietām;
  • pēc dušas kārtīgi nosusiniet pēdas un mitriniet tās ar losjonu, lai nepieļautu ādas sasprēgāšanu; 
  • mainiet zeķes katru dienu;
  • vienmēr valkājiet apavus, piemēram, sandales vai klikatas, staigājot pa grīdām vietās, kur citi pārvietojas basām kājām; 
  • nelietojiet dvieļus, kurpes vai zeķes, ko lietojuši cilvēki, kuriem ir kārpas; 
  • ja jums ir pēdu kārpas, valkājiet zeķes publiskās vietās, piemēram, ģērbtuvēs un dušās. Šādi iespējams izvairīties no kārpu nodošanas citiem. 

Kā pēdu kārpas vislabāk likvidēt?

Lai pēdu kārpas un citas kārpas izzustu pašas, var paiet divi vai vairāk gadu. Lai nepieļautu, ka kārpas kļūst sāpīgas un mazinātu infekcijas izplatīšanās risku, ir svarīgi tās likvidēt uzreiz pēc parādīšanās. Pēdu kārpu likvidēšana mājas apstākļos izdodas gandrīz vienmēr ar aptiekā nopērkamiem līdzekļiem. Visbiežāk izmantotais pēdu kārpu likvidēšanas līdzeklis mājas apstākļos ir salicilskābe, kas lietojama vienu reizi dienā un kuras ietekmē nolobās kārpas virsējais slānis. Bet jauns un ļoti efektīvs risinājums ir skudrskābe, kura uzsūcas kārpā un izsausina to, līdz kārpa izžūst un izzūd. Tādējādi novēršot kārpas atkārtotu veidošanos. Skudrskābi saturošs zīmuļveida aplikators, EndWarts PEN, ir vienkāršs lietošanā, tas jāuzklāj tikai 1 reizi nedēļā un neatstāj pēdas uz ādas. EndWarts PEN piemērots arī vairāku kārpu vienlaicīgai likvidēšanai.  

Kā rīkoties, ja pēdu kārpas neizdodas likvidēt?

Pēdu kārpas reti tiek ārstētas klīnikas apstākļos, jo šāda ārstēšana parasti ir dārgāka un var būt sāpīga. Ja ilgstoši mājas apstākļos neizdodas likvidēt kārpas, jākonsultējas ar podologu vai ārstu par citām ārstēšanas iespējām. Klīnikās izmanto tādas ārstēšanas metodes kā kārpu piededzināšana, krioterapija, noņemšana ar lāzeru, ķirurģiska noņemšana/kiretāža un monohloretiķskābe (MHE).

EndwartsEE

EndWarts PEN - pārliecinoša iedarbība

Ar EndWarts PEN kārpas izžūst un izzūd. Kārpu atkārtota veidošanās ir novērsta.

Vairāk informācijas par EndWarts PEN

Kārpas uz rokām un pirkstiem

Kādi ir kārpu cēloņi, simptomi un ārstēšana uz rokām un pirkstiem?

Kārpas uz rokām

Kārpu likvidēšana

Kārpas ir svarīgi ārstēt uzreiz pēc to parādīšanās. Kādas ir kārpu likvidēšanas iespējas?

Kārpu likvidēšana

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.