Kārpas uz Rokām – Kā Efektīvi Cīnīties ar Kārpām | EndWarts.lv

Parastās kārpas uz plaukstām un pirkstiem

Kārpas uz plaukstām un pirkstiem

Parastās kārpas parasti veidojas uz rokām un pirkstiem un kā jau nosaukums liecina, ir visbiežāk sastopamais kārpu veids. Lai gan parasti parastās kārpas ir nekaitīgas, tās var neglīti izskatīties un likt justies neērti, it sevišķi bērniem vai jauniešiem. Kārpas ir ļoti izplatītas – parastās kārpas un pēdu kārpas sastopamas vienam bērnam no trim un vienam pieaugušajam no desmit. Indivīdi ar novājinātu imūno sistēmu ir uzņēmīgāki pret kārpām uz rokām un pirkstiem nekā vispārējā populācija.  

Cēloņi kārpām uz plaukstām  un pirkstiem

Kārpas uz plaukstām  un pirkstiem izraisa cilvēka papilomas vīruss (HPV), kas ir ļoti lipīgs un var iekļūt organismā caur ādas brūcēm, nobrāzumiem vai plaisām. Ar vīrusu var inficēties, nonākot tiešā saskarē ar kādu, kuram ir kārpa, vai, pieskaroties priekšmetiem, uz kuriem ir vīruss. Pēc inficēšanās vīruss divus līdz sešus mēnešus var neizpausties, bet pēc tam aktivizēties un veicināt šūnu ātru augšanu ādas ārējā slānī un kārpas veidošanos. Ilgā inkubācijas perioda dēļ ir ļoti grūti noteikt, kad notikusi inficēšanās ar vīrusu.

Parasto kārpu simptomi

Parasto kārpu simptomi parasti ir viegli atpazīstami. Kārpas parādās kā nelieli virs ādas virsmas pacelti izaugumi ar nelīdzenu virsmu, kas atgādina ziedkāpostu. Kārpām parasti ir cieta ārējā mala un mīkstāka vidusdaļa, kurā reizēm var saskatīt sīkus melnus punktiņus. Melnie punktiņi ir sīkie asinsvadi, kas piegādā kārpai asinis un bieži norāda, ka kārpa drīz izzudīs. Parastās kārpas visbiežāk ir ādas krāsā, bet to krāsa var variēt no baltas līdz brūnpelēkai. Parastās kārpas parasti ir apaļas vai ovālas, un to diametrs ir vidēji 1–10 mm. Lai gan parastās kārpas bieži veidojas uz rokām un pirkstiem, tās var veidoties arī citās ķermeņa vietās, piemēram, uz pēdām, ceļgaliem un elkoņiem.

Parasto kārpu likvidēšana

Lielākā daļa kārpu ar laiku izzūd pašas, bet var paiet divi vai vairāk gadu. Nav ieteicams kārpas ignorēt, jo — gaidot, kamēr kārpas izzudīs pašas, tās var izplatīties uz citām ķermeņa vietām vai var tikt inficēti citi cilvēki. Jaunas kārpas parasti ir vieglāk likvidēt nekā vecākas, tāpēc jo ātrāk sāksiet ārstēšanu, jo labāk. Lielāko daļu kārpu var likvidēt ar efektīviem aptiekā nopērkamiem kārpu likvidēšanas līdzekļiem, piemēram, EndWarts PEN — skudrskābi saturošs zīmuļveida aplikators, kas ir vienkāršs lietošanā un jāuzklāj uz kārpas tikai vienu reizi nedēļā. EndWarts PEN izsausina kārpu līdz pat saknei, tādējādi novēršot kārpas atkārtotu veidošanos. Kārpu likvidēšanai mājas apstākļos var izmantot arī salicilskābi, trihloretiķskābi (TCA) vai piesaldēšanas metodi. Klīnikas apstākļos kārpas tiek ārstētas reti. 

Kā izvairīties no kārpām uz plaukstām un pirkstiem

Izvairīties no kārpām nav viegli, jo vīruss, kas tās izraisa, ir teju visapkārt. Tomēr ir vairāki piesardzības pasākumi, kuru ievērošana var mazināt kārpu veidošanās risku:

  • regulāri mazgājiet rokas un pēc tam tās kārtīgi nosusiniet;
  • lietojiet mitrinošus līdzekļus, lai rokas nekļūtu sausas un to āda nesasprēgātu;
  • iespēju robežās sargājiet rokas un pirkstus no brūcēm un nobrāzumiem;
  • negrauziet nagus;
  • nepieskarieties citu cilvēku kārpām;
  • nelietojiet dvieļus vai kosmētiku, ko lieto citi; 
  • rūpējieties par veselību, lai uzturētu stipru imūno sistēmu.
EndwartsEE

EndWarts PEN - pārliecinoša iedarbība

Ar EndWarts PEN kārpas izžūst un izzūd. Kārpu atkārtota veidošanās ir novērsta.

Vairāk informācijas par EndWarts PEN

Kārpu likvidēšana

Kārpas ir svarīgi ārstēt uzreiz pēc to parādīšanās. Kādas ir kārpu likvidēšanas iespējas?

Kārpu likvidēšana

Kārpu profilakse

Kā kārpas var iegūt un kā no kārpām vislabāk var izvairīties?

Kārpu profilakse

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.