Kārpu Simptomi - Kārpu Raksturīgākās Pazīmes | EndWarts.lv

Kārpu simptomi

Kārpa uz pēdām

Kārpu simptomi var būtiski atšķirties atkarībā no tā, kāda veida vīruss infekciju ierosinājis. Visbiežāk kārpas uz rokām un pēdām ir nelieli ādas izaugumi, kas atgādina ziedkāpostu, un kuru virsma taustot, ir nelīdzena. Lielākajai daļai kārpu izveidojas cieta ārējā mala un mīkstāka serdes daļa, bet dažas kārpas ir plakanas un gludas. Kārpas parasti ir apaļas vai ovālas, un to diametrs ir vidēji 1–10 mm. Kārpas uz rokām un pēdām bieži ir gaišākas vai tumšākas nekā āda ap tām, un kārpu krāsa var variēt no baltas līdz brūnpelēkai. Reizēm kārpas vidusdaļā saskatāmi sīki melni punktiņi. Melnie punktiņi ir sīkie asinsvadi, kas piegādā kārpai asinis un parasti norāda, ka kārpa drīz izzudīs. 

Kārpas izraisa cilvēka papilomas vīruss (HPV), kas var iekļūt organismā caur nelielām ādas brūcēm vai nobrāzumiem. Vīrusa inkubācijas perioda ilgums var atšķirties, un kārpu izpausmes uz rokām un pēdām var parādīties pēc 2 līdz 6 mēnešiem (atsevišķos gadījumos pat gadiem).  Lai gan parasti kārpas ir nekaitīgas, tās var likt justies neērti un radīt emocionālu distresu, it sevišķi bērniem vai jauniešiem. Reizēm kārpas kļūst sāpīgas.  

Kārpu pazīmes uz rokām un pēdām

Kārpu raksturīgākās pazīmes uz rokām un pēdām ir izmaiņas infekcijas skartajā ādas rajonā. Atkarībā no vīrusa paveida, ar ko esat inficējies, var parādīties šādi simptomi. 

 • Parastās jeb kārpas uz rokām

  Parastās kārpas (verruca vulgaris) ir visbiežāk sastopamais kārpu veids. Tās pa vienai vai vairākas vienkopus var attīstīties jebkurā ķermeņa vietā, bet visbiežāk veidojas uz rokām un pēdām. Parastās kārpas ir kupolveidīgi ādas izaugumi, kuru virsma parasti ir cieta un nelīdzena.

 • Plantārās jeb kārpas uz pēdām

  Plantārās kārpas (verruca plana, arī pēdu kārpas) veidojas uz pēdu apakšējās virsmas. Staigāšanas un stāvēšanas radītā spiediena ietekmē daudzas pēdu kārpas kļūst plakanas vai aug uz iekšu, un tās var kļūt diezgan sāpīgas. Kārpas tiek iemītas pēdas apakšējā virsmā un tām pāri izaug biezas, cietas ādas slānis, atgādinot tulznu. Pēdu kārpas bieži veidojas grupiņās — mozaīkveida kārpas.

 • Plakanās kārpas

  Plakanās kārpas (verruca pedis) ir mazākas un gludākas kārpas ar plakanāku virsmu. Tās var veidoties jebkurā ķermeņa vietā, bet parasti parādās uz sejas, rokām vai kājām. Plakanās kārpas var augt lielās grupās un bieži izplatās skujoties.

 • Zemnaga un valnīšu kārpas

  Zemnaga un valnīšu kārpas ir cietas, nelīdzenas kārpas, kas veidojas zem kāju un roku pirkstu nagiem. Sākumā šīs kārpas ir nelielas, bet augot var sasniegt zirņa lielumu un veicināt naga atdalīšanos un deformācijas

Kārpu likvidēšana

Lielākā daļa kārpu izzūd pašas divu gadu laikā, bet kārpas var saglabāties arī vairākus gadus. Ja kārpas neglīti izskatās vai ir sāpīgas, ir noderīgi zināt, ka ir pieejami efektīvi kārpu likvidēšanas līdzekļi. Likvidējot kārpas, jūs nepieļaujat to izplatīšanos uz citām ķermeņa vietām un samazināt vīrusa izplatīšanās risku. Jaunas kārpas parasti ir vieglāk likvidēt nekā vecākas, tāpēc jo ātrāk sāksiet ārstēšanu, jo labāk. Kārpas parasti izdodas likvidēt mājas apstākļos ar aptiekā nopērkamiem līdzekļiem, piemēram, EndWarts PEN. Kārpu noņemšana klīnikā vajadzīga reti.

EndwartsEE

EndWarts PEN - pārliecinoša iedarbība

Ar EndWarts PEN kārpas izžūst un izzūd. Kārpu atkārtota veidošanās ir novērsta.

Vairāk informācijas par EndWarts PEN

Kārpu cēloņi

Kārpas var tikt nodotas no viena cilvēka citam un var izplatīties no vienas ķermeņa vietas uz citu, kāpēc tā notiek?

Kārpu cēloņi

Kārpu noņemšana

Kārpas ir svarīgi likvidēt uzreiz pēc to parādīšanās. Kādas ir kārpu noņemšanas iespējas?

Kārpu noņemšana

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.