Viss Par Kārpām un kā ar tām Efektīvi Cīnīties | EndWarts.lv

Kas ir kārpas?

Pēdu kārpas

Ja jums ir kārpas, jūs neesat vienīgais ar šādu problēmu. Aprēķināts, ka kārpas ir vienam pieaugušajam no 10 un vienam bērnam no 3. Kārpas izraisa vīrusa infekcija. Tās var veidoties jebkurā ķermeņa vietā, bet visbiežāk parādās uz rokām  un pirkstiem. Kārpu izpausmes var būt dažādas, bet parasti kārpas ir nelieli ādas izaugumi ar graudainu struktūru, kuru krāsa variē no rozā vai baltas līdz dzeltenbrūnai un virsma bieži ir raupja. Dažiem cilvēkiem izveidojas tikai viena kārpa, citiem to ir daudz vairāk. Nereti vienam cilvēkam ir 10-20 kārpas.


Kas izraisa kārpu veidošanos?

Kārpu veidošanos izraisa cilvēka papilomas vīruss (HPV), kas ādas ārējā slāņa šūnās iekļūst caur nelielām brūcēm un ādas nobrāzumiem. Ir vairāk nekā 100 dažādu HPV vīrusa veidu, un tie ir lipīgi. Vīrusam ir ilgs inkubācijas periods — 2 līdz 6 mēneši, tāpēc ne vienmēr ir viegli noteikt, kad notikusi saskare ar vīrusu. Bērni, kuru imūnā sistēma nav pilnībā attīstījusies, ir uzņēmīgāki pret kārpām nekā veseli pieaugušie.   


Kārpu veidi

Dažādi HPV paveidi izraisa dažāda veida kārpas. Visbiežāk kārpas veidojas uz pēdām, rokām un pirkstiem, bet iespējama to veidošanās arī citās ķermeņa vietās. 

  • Parastās kārpas (verruca vulgaris) ir visbiežāk sastopamais kārpu veids. Tās pa vienai vai grupās var attīstīties jebkurā ķermeņa vietā, bet visbiežāk atrodamas uz rokām un pēdām. Parastās kārpas ir virs ādas virsmas pacelti izaugumi ar cietu, nelīdzenu virsmu, kas atgādina ziedkāpostu.
  • Plantārās kārpas (verruca plana, dēvētas arī par pēdu kārpām) ir kārpas uz pēdu apakšējās virsmas, kas ķermeņa svara ietekmē ir iespiedušās ādā. Tās bieži sastopamas grupiņās.
  • Plakanās kārpas (verruca pedis) ir mazākas kārpas ar plakanāku virsmu. Tās parasti veidojas uz plaukstām vai sejas. 
  • Zemnaga un valnīšu kārpas ir cietas, nelīdzenas kārpas, kas attīstās zem kāju un roku pirkstu nagiem. Sākumā šīs kārpas ir nelielas, bet augot var sasniegt zirņa lielumu un veicināt naga atdalīšanos un deformāciju. 

Kārpu likvidēšana

Lielākā daļa kārpu ir nekaitīgas un izzūd divu gadu laikā, tomēr dažas var saglabāties ilgāk. Iespējams, jūsu kārpas ir nesāpīgas, tomēr jūs viegli varat inficēt citus cilvēkus. Inficēšanās var notikt tiešā ceļā, apkārtējiem pieskaroties kādai no jūsu kārpām, vai netiešā ceļā — ar priekšmetiem, piemēram, dvieli vai publiskajās ģērbtuvēs. Kārpas var izplatīties arī no vienas ķermeņa vietas uz citu, ja kāda no kārpām nonāk saskarē ar brūci vai bojātu ādu. Kārpu izplatīšanos uz plaukstām un pirkstiem, jo īpaši veicina nagu graušana. Lai nepieļautu infekcijas izplatīšanos, jaunas kārpas jāsāk likvidēt uzreiz pēc to parādīšanās. Lielāko daļu kārpu var likvidēt mājas apstākļos ar aptiekā nopērkamiem līdzekļiem, piemēram, EndWarts PENskudrskābi saturošs zīmuļveida aplikators, kas ir vienkāršs lietošanā un efektīvi likvidē 9  kārpas no 101

1Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

EndwartsEE

EndWarts PEN - pārliecinoša iedarbība

Ar EndWarts PEN kārpas izžūst un izzūd. Kārpu atkārtota veidošanās ir novērsta.

Vairāk informācijas par EndWarts PEN

Kārpu likvidēšana

Kārpas ir svarīgi ārstēt uzreiz pēc to parādīšanās. Kādas ir kārpu likvidēšanas iespējas?

Kārpu likvidēšana

Kārpu profilakse

Kā kārpas var iegūt un kā no kārpām vislabāk var izvairīties?

Kārpu profilakse

Mylan

Jūs atstājat Endwarts.Lv

Noklikšķinot uz "Turpināt", jūs atstājat šo Mylan filiāles tīmekļa vietni, lai piekļūtu trešās puses vietnei, kas ir pilnībā atbildīga par tā saturu.